Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 20:00 Bu haber 140 kez okundu
 
Vali Ekinci’den Gaziler Günü Mesajı
Vali Kadir Ekinci, “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Ekinci’den Gaziler Günü Mesajı

Vali Ekinci’nin mesajı şöyle: “Tarih ve aidiyet bilincimizi ayakta tutan, birlik ve beraberliğimizi yarınlara taşıyan ve bize kimlik kazandıran kavramların başında şehitlik ve gazilik gelir. Her karışı, Allah için canlarını seve seve vermiş şehitlerimizin ve gazilerimizin kanıyla sulanmış bu cennet vatan bizlere onların muazzez ve mukaddes hatırasıdır.

Şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yani tarihimizin yıldızlarının yüce değerler adına üstün mücadele azimlerini, fedakârlıklarını ve pak hatıralarını daima kalbimizde taşıyacak, yeni nesillere ulaştıracak ve asla unutmayacağız.

Şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz daima gurur kaynağımız olacaklardır.

Onlara olan şükran ve vefa borcumuzu onları sadece anarak değil onları anlayarak ve üstlendikleri misyonu bugüne ve geleceğe taşıyarak; tarihi ve kültürel değerlerimizi güncel tutarak ve dünden bugüne bizi ‘biz’ kılan ve tarihte bize kimlik kazandıran büyüklerimizin aziz hatıralarına sahip çıkarak, ezana ve bayrağa yönelik hain teşebbüslere geçit vermeyerek, milletin iradesini üstün kılarak ödeyeceğiz.

Bunun yanında şehitlerimizin yakınlarının ve kahraman gazilerimizin maddi ve manevi sorunlarını gidermek için devletimiz bir takım tedbirler almakta ve almaya devam etmektedir. Aynı şekilde milletimizin her ferdi derin bir birlik ve beraberlik şuuru ile şehidinin yakınlarına ve gazilerine sahip çıkmış ve çıkmaya da devam etmektedir. Ülkemizde yaşanan bu dayanışma ve acıları paylaşma duygusu bizleri daha fazla birbirimize yakınlaştırmakta ve birliğimizi pekiştirmektedir.

Şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal emanetine, nesilden nesile yaşatılan bir ruh ve anlayışla sahip çıkarak, çocuklarımıza ve gençlerimize daha güzel yarınlar, daha mutlu ve müreffeh bir ülke bırakmak için milletçe el ele, omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; dünden bugüne hakikat adına şehadete yürüyen aziz şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve muhterem ailelerine de sağlık ve esenlik dileklerimi sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Ekinci’den, Gaziler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı