Haber Detayı
23 Ekim 2020 - Cuma 20:37 Bu haber 86 kez okundu
 
Soylu: “2021 afet eğitim yılı olacak”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 yılını afet eğitim yılı ilan edeceklerini belirterek, “2021'in aralık sonunda 81 ilimizde il afet risk azaltma planlarımızın tamamı oluşmuş olacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
Soylu: “2021 afet eğitim yılı olacak”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, afetlere hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Şuana kadar afetlerle ilgili 400’ün üzerinde toplantı yapıldığını belirten Soylu, bu toplantıların kurumların koordinasyonu konusunda önemli faydalarının olduğunu belirterek, Elazığ depreminde, Bingöl Karlıova depreminde, Giresun sel afetinde bu toplantıların faydalarını gördüklerini söyledi.

2021 yılının afet eğitim yılı ilan edileceğini belirten Bakan Soylu, “Türkiye Afet Müdahale Planı, Türkiye Afet Risk Azaltma Planı gibi planların her biri farklı alanlara farklı seviyelerde çözüm üretmeyi ve sonuç almayı hedeflemektedir. Afet riski azaltma planlarımız şu anda 6 ilimizde devam ediyor. Kahramanmaraş ilimizle başlamış ve hazırlamıştık. 81 ile yönelik hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. 2021'in aralık sonunda 81 ilimizde il afet risk azaltma planlarımızın tamamı oluşmuş olacak. Bu da afetlere hazırlık açısından en önemli dayanağımız teşkil edecek. Ayrıca 2021 yılını Türkiye'de afet eğitim yılı olarak ilan edeceğiz. Kamu görevlileri, muhtarlar, okullar, öğretmenler, afet eğitim çantaları, afet çantaları, eğiticilerin eğitimleri, sivil toplum örgütleri 2021 yılında ülkemizin önemli noktasına ulaşma konusundaki gayretimizi hep birlikte ortaya koyacağız. Buna yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağız” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Soylu:, “2021, afet, eğitim, yılı, olacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı